Sonia Hornatkiewicz

 

sylwetki finalistów trzebnica cover festiwal - hornatkiewicz-01.jpeg

 

- Moją pasją od kiedy tylko pamiętam była muzyka, a przede wszystkim śpiew i w to właśnie wkładam całe swoje serce. Jestem wokalistką, autorką tekstów, w przeszłości dość intensywnie związana byłam z rockową sceną muzyczną, natomiast teraz wykonuję głównie muzykę soulową, jazzową, interpretuje utwory polskich wokalistów(często zapomnianych). 

Z tego co pamiętam i co może potwierdzić moja najbliższa rodzina muzyka w moim domu była od zawsze bardzo ważna . Od zawsze uwielbiałam śpiewać , a moją karierę wokalisty rozpoczęłam utworem Mała Wojna grupy Lady Pank. Pomimo tego, że wtedy nie miałam jeszcze pojęcia o czym śpiewam , wiedziałam , że muzyka to coś wyjątkowego bo emocje odczuwane podczas śpiewania i słuchania jej były i nadal są nie do opisania.

Przeżywałam momenty zwątpienia, chciałam odejść od muzyki, szczególnie wtedy kiedy rozpadł się mój zespół, kiedy straciłam bliską osobę. Ale pomogli mi bliscy ludzie. Sprowokowali mnie do zadania sobie dość poważnego pytania, czy moje indywidualne istnienie jest po to, żeby wykorzystać ten drobny talent, który dostałam. Musiałam szczerze ze sobą porozmawiać, poradzić się tych, których kocham. Proces ten był długi i dość bolesny, ale bardzo prawdziwy i zmieniający. Doszłam do wniosku, że po to jestem, to jest moja droga. Nie musze już liczyć się z tym, czy spotka się to z większym ,czy też mniejszym sukcesem.

Mam swój świat, mam też swoją opowieść. I taka właśnie jest moja droga- trudnawa, czasami samotna i niekoniecznie rozumiana. W moim życiu jest wszystko. Nie wstydzę się emocji, znam smutek, znam też dobrze radość.

Na finałowy występ przygotowałam piosenkę bardzo dla mnie ważną, emocjonującą, która jest ze mną od zawsze, która wzbudza wrażliwość a wiem, że publiczność zgromadzona jest wrażliwa, ale media obniżają poziom i gruntują gusty. Piosenka Mieczysława Szcześniaka - Zaczekam. Ponieważ chce zaczekać na najlepsze - bo najlepsze jest i nie ma co się rozmieniać.  I tym oto sposobem zachęcam Was do zagłosowania na mnie. -

 

13.jpeg

13237623_973476306034952_530512262005492277_n.jpeg

IMG_2696.jpeg