Finał I Edycji Trzebnica Cover Festiwal

Ogromne emocje, muzyka na żywo, dźwięki orkiestry dętej – w takiej scenerii podczas drugiego dnia Trzebnickiego Święta Sadów odbył się niedzielny koncert finalistów Trzebnica Cover Festiwal. Po raz kolejny na trzebnickiej scenie pojawił się energetyczny zestaw instrumentów dętych, perkusyjnych, gitar i instrumentów klawiszowych na czele z charyzmatycznym Mariuszem Dziubkiem czyli Orkiestra DZIUBEK BAND! Tym razem akompaniując finalistom Festiwalu wyłonionym podczas czerwcowych przesłuchań. 

 

001.jpeg

 

- Wspólnie z Gminą Trzebnica stworzyliśmy doskonały Festiwal, który wychodzi  naprzeciw trendom, które aktualnie panują wśród młodych ludzi, ale nie tylko, bowiem śpiewamy także znane przeboje zasłyszane w mediach, podczas koncertów czy imprez typu karaokemówi Mariusz Dziubek założyciel i dyrygent orkiestry „Dziubek Band”. - Proszę sobie wyobrazić jakie przeżycia towarzyszyć mogą przy wykonaniu ulubionego coveru z akompaniamentem orkiestry! Myślę, że ten festiwal otworzył już szeroko drzwi do artystycznego rozwoju jego uczestnikom i czeka na następnych. Chcemy urozmaicać kolejne edycje i dawać szansę na wspaniałą, muzyczną przygodę wszystkim tym, którzy kochają śpiewaćdodaje.

Podczas finału to publiczność za pomocą smsów wybierała zwycięzców. W czasie trwania koncertu wysłano łącznie 12 410 głosów na 8 wykonawców. Decyzją publiczności z ilością 3872 głosów zwyciężyło trio DSW, tuż za nim na drugim miejscu z 3514 głosami znalazła się Anastazja Czapska. 1910 głosów zdobyła Sonia Hornatkiewicz i to ona zajęła trzecie miejsce. Specjalne wyróżnienie trafiło do rąk Iwony Hryncewicz, która zdobyła 1204 głosy.

 

186.jpeg

 

- Na Finał Trzebnica Cover Festiwal czekałyśmy z niecierpliwością. Odliczałyśmy dni do wspólnego występu z orkiestrą Dziubek Band pod dyrygenturą Mariusza Dziubka oraz  przed trzebnicką publicznością, która przyjęła nas niezwykle ciepłorelacjonują zwyciężczynie pierwszej edycji Trzebnica Cover Festiwal. - Był to dla nas wielki zaszczyt móc wystąpić przy akompaniamencie tak wspaniałej orkiestry. Czułyśmy się tutaj, jak w naszych rodzinnych stronach – Świdnicy. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem osoby burmistrza Marka Długozimy, który tak bardzo wspierał ten muzyczny festiwal. Była to możliwość poznania wielu wspaniałych muzyków, nabrania nowych doświadczeń, a przede wszystkim świetna zabawa. Wśród uczestników nie było rywalizacji, wszyscy nawzajem się wspieraliśmy. Wygrana w Trzebnica Cover Festiwal pomoże nam w spełnianiu kolejnych marzeń. Na pewno wykorzystamy ją do  realizacji naszych autorskich muzycznych planówdodają wokalistki z zespołu DSW.

Przypomnijmy, Trzebnica Cover Festiwal to pierwszy w Polsce projekt muzyczny typu „Talent Show” promujący artystów wykonujących znane i lubiane przez widownię przeboje największych gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki popularnej, zaaranżowane specjalnie pod kątem wykonania utworów na żywo przy akompaniamencie orkiestry dętej. W czerwcu odbyły się preeliminacje oraz warsztaty artystyczne dla uczestników, które miały formę otwartej próby z udziałem Orkiestry Dziubek Band oraz Astey Dec – absolwentki Akademii Muzycznej w Katowicach, która jest wokalistką w zespole DECE oraz Ladies of Power,  a także finalistką The Voice of Poland.

 

I MIEJSCE ZESPÓŁ DSW - 3872 głosów

184.jpeg

 

II MIEJSCE ANASTAZJA CZAPSKA - 3514 głosów

160.jpeg

 

III MIEJSCE SONIA HORNATKIEWICZ - 1910 głosów

177.jpeg

 

WYRÓŻNIENIE IWONA HRYNCEWICZ

212.jpeg

 

 

  • 10.jpeg

    Nowy Muzyczny Projekt Gminy Trzebnica - Trzebnica Cover Festiwal

    Trzebnica Cover Festiwal – pod takim hasłem rozbrzmiała pierwsza edycja trzebnickiego festiwalu coverów. Impreza została zorganizowana przez Gminę Trzebnica w dniach 17-18 czerwca  i miała na celu prezentację różnych stylów muzycznych w obszarze muzyki rozrywkowej, ujętych w nowych aranżacjach. Festiwal poprowadził Mariusz Dziubek – Dyrektor Artystyczny wydarzenia, jednocześnie kompozytor, założyciel i dyrygent orkiestry „Dziubek Band” – partnera festiwalu. Finaliści wyłonieni w czasie koncertu  wystąpią 10 września z orkiestrą Dziubek Band podczas XXXVIII Trzebnickiego Święta Sadów.